Alchymisti

Alchymisté jsou velice zvláštní lidé, většinu času tráví nad svými lektvary, které se snaží přivést k dokonalostiNejvyšší alchymista v Khorinisu je bezpochyby Constantino. Ale alchymii se také věnuje spousta mágů, kteří ji spojují svými magickými schopnostmi a vytvářejí nesmírně mocné lektvary. Pokud se přidáte k této frakci, ve světě existuje více mistrů, kteří vám mohou odhalovat části tajemství alchymie.

Alchymie se zakládá na různém zpracování a míchání surovin, které zastupují v Gothicu převážně květiny, trofeje ze zvířat a další různé přísady. Většina přísad bude mít svůj kladný a záporný efekt a vy díky zásadám alchymie budete moci promíchávat efekty do různých kombinací, usměrňovat a rušit různé vlastnosti lektvarů.

Kromě receptů, které jistě najdete, se budete moci vydat i cestou vlastního bádání a zkoušení nových kombinací. Bude záležet i na druhu zpracování jednotlivých surovin. Proto by si každý alchymista měl přivézt co nejvíce vlastního nádobíčka jako flakonky a různé baňky. Také si přivezte nějaké varné baňky, ve kterých budete lektvary ohřívat, abyste dosáhli cíleného efektu. Lahvičky na lektvary budou některé k dispozici, ale pokud máte vlastní, také si je doneste. Jsou to většinou malé objemy, tak doporučuji přivést odměrky minimálně na dcl

Lektvary jsou velice žádaným zboží, takže o zisky nemají nikdy nouzi. Kromě prodeje v horní čtvrti prodávají svůj sortiment i obchodníkům na tržišti či přímo zákazníkům. Pro výrobu a distribuci samozřejmě potřebujete náležité povolení, o tom se dočtete více v pravidlech pro obchod.

Pokud přijedete za alchymistu, připravte se na množství pokusů a bádání v oblastech alchymie, tak jako vyrábění už zaběhnutého zboží. Mnohdy můžete ke stejnému lektvaru dojít i jinou třeba jednodušší cestou. Tohle vše závisí na vás, kolik času budete ochotni alchymii obětovat.