Bestiář

„Vrrrr!!!“. Ozvalo se z křoví kousek od cesty. Procházel jsem chňapavčím údolím jelikož jsem chtěl nasbírat pár bylin pro alchymistu. Zpozorněl jsem. Vlci do téhle části údolí příliš nechodí. Nemám ani svoji dýku, jelikož jsem ji včera prohrál v kasinu u Šťastného námořníka. Ale málem jsem byl boháč, chyběl jenom kousek a měl jsem ty potřebné dvě šestky. To bych si pak pískal a nemusel bych chodit pro blbé alchymistovy byliny, abych měl večer na pivko.

„Vrrrr!!!“ Ozvalo se znova a mé úvahy se rozprchly jak kopáči před směnou v dole. Popadl jsem klacek, který se válel opodál. Křoví se začalo třást stejně tak jako moje kolena. Začal jsem ustupovat. „Vrrr!!!!“ . Kdybych nebyl před cestou na záchodě, musel bych si koupit nové kalhoty. Za mými zády stál druhý vlk přímo na zpáteční cestě do města. Koukal na mě a vrtěl ocasem. Myslel bych, že je šťastný a má radost, ale ty cenící zuby odhalili jeho pravý zájem, kterého jsem se nechtěl účastnit. První vlk už vylezl z křoví a jeho zájem byl obdobný.

Tak to teda ne, zadarmo vám to nedám. Popadl jsem klacek oběma rukama a začal utíkat. Vlci v první chvíli stáli a nic nedělali, asi je to překvapilo. Běžel jsem směrem dál od města a vlci se za mnou kupodivu nehnali. Když už jsem nemohl popadnout dech, sedl jsem si na pařez na chvíli oddechu. Snad jsem jim utekl, musím se ale dostat nějak zpátky do města. V tu chvíli jsem pocítil horký závan na krku. A stejně budu potřebovat nové kalhoty, i když možná je za chvíli nebudu mít na co navléknout.

Vlci už nečekali ani chvíli vrhli se na mě najednou. Jak jsem se lekl, upustil jsem svoji jedinou zbraň na zem. První vlk mi narazil do hrudi a po krátkém letu jsem se seznámil se složením zdejší půdy. Druhý vlk mě už rval za kalhoty. Kryl jsem si krk, ale vlkovy sliny mě již celého smáčeli a nedařilo se mi ho setřást. Věděl jsem, že konec je blízko. Vlk už prolomil moji obranu a já ztratil vědomí.

Hmmm klid, žádná bolest, nic necítím. Tak už je to za mnou, teď si budu krásně dlouho nerušeně odpočívat. Ale co to, přijde mi, že se houpu. Poznám to vždy podle toho, že mi začne být špatně. A co ten šepot, chtěl jsem být sám a v klidu si tu v koutku odpočívat. Běžte pryč, to už člověk ani po smrti nemá chvíli pokoj.

Šepoty přešly v hlasy, které se o něčem bavili „Kde jste ho našli, je pěkně zrujnovanej.“ Prohlásil hluboký hlas. „Byli jsme na obchůzce a slyšeli jsme nějaký ženský jekot. Když jsme pak dorazili na místo, byl tam jen tenhle a kolem dva vlci. Když nás viděli tak utekli.“ „No tak ten měl sakra štěstí, že jste byli na blízku. Odneste ho na ošetřovnu a nahlaste veliteli, že máme nového rekruta.“

Tato frakce zahrnuje klasický bestiář jako například: Vlky, chňapavce, obchodníky, gobliny, bandity a spoustu jiných rolí. Je to skvělá možnost pro partu lidí, kteří si chtějí pořádně zablbnout. Kromě určitých povinností, bude i místo na vlastní iniciativu. Bestiář bude sídlit kousek před hradem a bude se využívat jak na role do hradu tak i mimo něj. Na přespání budete mít zařízenou místnost na hradě. Pokud se rozhodnete přijet za bestiář, budete téměř osvobozeni od registračního poplatku a v hospodě se možná dočkáte i nějakého toho pivka.

Budeme rádi, když si přivezete více kostýmů a různých kostýmových doplňků, ale není to povinnost. Několik kostýmů bestií od nás vám bude plně k dispozici. To samé platí také o zbraních a pařátech. Jako bestiář budete hrát každou chvíli jinou roli, podle toho co bude potřeba. Můžete hrát různé kupce, nádeníky, hospodské ožraly, dále vlky, bandity, gobliny a různou jinou havěť. Na speciálních přáních se s námi můžete samozřejmě dohodnout předem.

Při hře vás tedy budeme využívat pro různé questy. Každý z vás se nejspíš setká s rolí nemrtvého, proto by bylo fajn, kdybyste si opatřili pár věcí na kostým tohoto druhu. Líčidla a různé barvy obstaráme my. U bestiáře si tedy užijete převážně akci a spoustu zábavy s přáteli. Uvidíte, že se naskytne spoustu situací, na které budete rádi vzpomínat a také nám moc pomůžete s akcí, díky čemuž se budou hráči pořádně bavit a my vám budeme neskonale vděčni 🙂