Kováři

Kováři jsou součástí každého většího města i vesnice. Kovářská zručnost je v této těžké době velice potřeba. Většinou spolupracují s důlmistry a dohromady řídí spracování a těžbu rudy. Kováři sídlí převážně v horní čtvrti města, kde je slušně zařízená kovárna.

Sortiment jejich výroby zahrnuje vše od nářadí, zbraní a zbrojí, zámků a paklíčů až po prsteny a amulety. Nejzručnější kováři dokáží pomocí mágů či alchymistů dodat do předmětů různé magické vlastnosti, které dodají předmětům na ceně a kvalitě. Někteří kováři se nespecializují pouze na kovovýrobu. Najdou se i tací, kteří pracují i se dřevěnými výrobky jako luky, kuše či truhly. Svoje výrobky prodávají buď přímo zákazníkům v horní čtvrti, nebo vyvážejí zboží obchodníkům, kteří prodávají na tržišti.

Jednotliví kováři se od sebe liší kvalitou své práce a hloubkou znalostíPokud si za svoji zbraň nebojíte připlatit, můžete si být jistí, že vám hned v prvním souboji nepraskne, či se neotupí její ostří. Naopak byla již spousta případů těch, kteří se snažili co nejvíce ušetřit a poté se divili, že po pár soubojích je ze zbraně slušný tupý kyj.

Pokud se rozhodnete přijet za kováře, budeme rádi, když si z domova přivezete co nejvíce nástrojů k tomuto účelu určených, jako jsou kladiva, kleště, případně kovadlina. Na hradě máme takovou maličkou kovárničku, ale tam se určitě všichni nevejdete 🙂 Také bude možné provozovat kovárnu kdekoliv ve venkovním táboru i v táboře rebelů. K tomu je však nutné  míst část svého vybavení.

Jako kovář se můžete specializovat i na těžbu rudy a zpracování materiálů, určité postupy se můžete naučit od svého mistraKaždá ruda má trošičku jiné vlastnosti a závisí také na tom, kterou rudu zrovna natěžíte. Jak hluboko chcete proniknout do tohoto řemesla je pouze na vás a můžete si vybrat sami, kolik času tomu budete věnovat.