Obchodníci

Obchodníci si nemůžou špinit ruce lecjakými šarvátkami. Kazí jim to obchody a přitahuje nežádoucí pozornost. Na tyto prácičky si raději najmou někoho, kdo to udělá za ně bez zbytečných otázek. Převážně se věnují svému obchodu. Každý obchodník, který chce legálně prodávat zboží jakýmkoliv způsobem, musí být zapsán v obchodní knize a musí k tomu mít náležité povolení. Většina věcí se vyřizuje přímo v městském skladu. Podrobnější informace o tom jak funguje obchod, se dozvíte v sekci rpavidla.

Obchodník, který nemá náležité povolení, by si měl dávat veliký pozor na to, komu co prodává. Tento obchodník se vydal cestou černého obchodu. A pokud bude odhalen strážemi, čekají ho velice neblahé následky. Bohužel černý obchod se v Khorinisu i přes veliké úsilí nedaří zcela vymýtit.

Samozřejmě, že ne všichni obchodníci pocházejí z města Khorinis. Existuje spousta potulných obchodníků, kteří prodávají své zboží na farmách, či mají své stánky postavené podél cest. Ty však kvůli aktuální situaci s přízraky téměř vymizeli a stáhli se výhradně do bezpečí opevněných táborů.

Prodávat je možné zboží všeho druhu jako nádobí, misky, zbraně, lektvary, sošky, suroviny potřebné k výrobě a mnoho dalšího. Ceny jsou většinou smluvní a záleží na každém obchodníkovi zvlášť, ale vždy se odráží podle standardního ceníku, který je stanoven ostatními obchodníky a je k dispozici ve skladu, či na nástěnce. Smlouvat lze ale u každého obchodníka a záleží jen na vašem hbitém jazyku, o kolik půjde cena dolů či nahoru :-).

Takže pokud pojedete za obchodníka, nezapomeňte si vzít své nádobíčko, abyste měli kde a co prodávat :-)… Obchodníci budou moci odkupovat věci levněji ze skladu, či od řemeslníků a alchymistů a tak různě, uvidíte, musíte se prostě snažit, abyste měli co prodávat … (prodávat můžete úplně vše od provázku a lopaty, po nádobí, pití, různé artefakty a vše co vás napadne, ale musíte to prokonzultovat s námi). Takže si z domova přivezte už co nejširší škálu užitečných věcí, prodávat se může opravdu skoro vše. Věci jako misky a jiné vaše vlastní věci, budou opatřeny jmenovkami a po hře samozřejmě vráceny majiteli.