Zloději

Nejrychlejší cesta jak si vydělat slušné peníze, je ukrást peníze někomu, kdo si je již vydělal. Aneb staňte se zlodějem a řekněte stop namáhavé práci. Každý zloděj sice riskuje odhalení místní stráží a následný pobyt ve vězení, ale co by pro peníze neudělal.

Tato frakce bude mít svoji skrýš někde v Khorinisu. Díky tomu budou mít širokou zákaznickou klientelu. Zloději totiž nejedou jen na vlastní pěst, ale občas jim přijde nabídka z vyšších míst na nějakou tu špinavou prácičku. Takže i oni mají kontakty ve vyšších kruzích. Což je jejich výhoda stejně tak jako dobrá znalost města.

Hlavní přednost zloděje je zručnost, kterou dokáže zúročit ve spoustě situací, ať už utíká před strážemi, nebo se plíží potichu pro svůj vydatný lup. Zloděj je mistr krádeže a přetvářky. Krást se dají všechny herní předměty reálně, ale za ukradený předmět neherně zodpovídáte. Jedinou výjimku tvoří vaky, měšce a brašny, které lze vykrást pomocí dovednosti. Protože uřezávání měšců od pasu by asi nebylo košér 🙂 Také je z důvodů reálných krádeží zavedena vyjímka u zbraní. Více o kradení se můžete dočíst v rpavidlech v sekci dodatky.

Vše se krade nedestruktivní metodou, takže ukradený předmět může být pak opět použit. Dále na zloděje čekají truhly, kde různí obchodníci ukládají své cennosti. A pro zloděje to je hotový poklad. Spousta zapomenutých truhel se vyskytuje i v okolí města, tyto truhly pořád čekají, až se jim někdo začne věnovat.

S dovednostmi stylu podřezání a schování ve stínu se na larpu nesetkáte. K podřezání dle bojového systému, můžete použít speciální styl útoku „zákeřný útok“, který umí každý hráč od začátku. Podrobněji vysvětleno to najdete v bojových pravidlech. Zloději jsou součástí každého většího města, takže ani Khorinis není výjimkou. Rozhodně si ve městě dejte pozor na vaše poklady a finance, zloději nikdy nespí 🙂

Přihlášení za tuto frakci je podmíněno schválením vaší přihlášky. Znamená to, že ne všichni kdo si vyberou pasivní frakci zloději, se dostanou přímo od začátku do cechu. Nezoufejte však, pokud bude vaše přihláška ke zlodějům zamítnuta, neznamená to, že zlodějinu nemůžete provozovat na vlastní pěst, či se k nim během hry pokusit přidat.