Vítejte na stránkách Gothic larpu

Přihlášení na akci

Larp byl zdárně ukončen!!!

Pro přihlášení na Gothic larp se musíte vrátit již zpět v čase. Pokud se vám to povede, musíte si nejdříve vytvořit účet, tedy se zaregistrovat a poté si vytvořit postavu. Popis jak si přesně vytvořit postavu, je uveden níže. Prosíme, abyste tvorbě postavy věnovali dostatek času a vytvořili si postavu, která vám sedne. Po vytvoření vaší postavy se postava uloží, ale ještě není zaregistrována na danou akci. Pokud vaše vytvořená postava splňuje všechny podmínky (historie dlouhá alespoň 300 znaků) a je spuštěna registrace, objeví se vám u ní možnost registrace na akci. Postav si můžete vytvořit, kolik chcete, ale na jednu akci můžete registrovat pouze jednu postavu.

Přihlásit se mohou lidé od 15+. Pokud vám ještě nebylo 15, musíte přijet v doprovodu kámoše nebo příbuzného, který je již plnoletý.

Přihlašovat se lze nejpozději do 4.10. Nepřihlášení lidé na akci přijet mohou, ale musí si na místě vybrat z frakcí, které nedosáhly plné kapacity.

Registrační poplatek činí 500 kč předem, či 600 kč na místě.

Registrační poplatek lze platit předem pouze do 2.10.2018 poté již nebudeme moci vaše platby zaúčtovat

 

Vyběr frakce

Zde je seznam frakcí, které se budou na letošním ročníku vyskytovat. Dělí se na aktivní a pasivní.

Více informací o frakcích zde

 

Můžete být v jedné aktivní frakci a v jedné pasivní frakci. Jelikož se jedná především o RP larp, měla by vaše volba být přiměřeně rozumná. Postava, která se rozhodne, že bude mág zloděj, musí počítat s tím, že pokud nějaký mág odhalí, že je zloděj, bude nejspíše z řad mágů vyhozena.

Nejprve si musíte říct, co od svojí postavy očekáváte. Jak si vaše postava bude vydělávat na živobytí, jestli bojem, řemeslnictvím, či bude prodávat různé zboží, nebo naopak bohaté o zboží nelegálně obírat. Volba je jen na vás. Jednotlivé frakce jsou popsány v pravidlech pro frakce. Poté co si zvolíte aktivní či pasivní frakci, budete hned od začátku přiřazeni k dané frakci. Vyjímku tvoří otroci, po zvolení pasivní frakce, stále zůstáváte otrokem. Pokud o daný obor prokážete ve hře na začátku zájem, může si vás mistr určité pasivní frakce odkoupit do svých služeb.

Tedy zvolíte si aktivní frakci. Př: Hector se před larpem rozhodne, že bude hrát Skřetího žoldáka a bude si hrát svoji roli na plný úvazek, ale sem tam by se mu hodilo, přivydělat si prodejem trávy z bažin, tak si rovnou hodí i pasivní frakci obchodníka. Musíte si tedy vybrat jednu aktivní frakci, ale pasivní frakce jsou dobrovolné a nemusíte mít žádnou. Je to na vás, jak si to naplánujete. Tedy stráže může klidně spolupracovat se zloději a není to nic neobyčejného, ale pokud by v tomhle pokračoval po tom, co se stane důstojníkem, musí si dát sakra pozor, aby ho neodhalili.

Pozor, letos se nám již v přihlašovacím systému vyskytuje frakce Zlodějů, Innosovců a Adanosovců do kterých je přihlášení podmíněno schválením postavy velitelem frakce. Při přihlášení do jedné z těchto frakcí, budete nejprve zahrnuti na výběrový list velitele frakce, a on si dle vašich příběhů vybere postavy, které se mu nejvíce zamlouvají.

U těchto frakcí je omezená celková kapacita hráčů, takže se do frakce nemusí dostat všichni adepti z výběrového listu. Pokud chcete být zlodějem a nedostanete se přímo do frakce, nezoufejte. Začnete jako zloděj na volné noze a k frakci se můžete připojit během hry. U frakcí Innosovců a Adanosovců je přihlášení trochu složitější, pokud se nedostanete do výběru, musíte to zkusit během hry a začít u jiné frakce.

 

Historie a cíle

Byli bychom rádi, kdybyste sepsali historii vaší postavy, proč se dostala do trestanecké kolonie (za jaké zločiny) či na ostrov Khorinis. Pokud jste nechyběli na minulých ročnících, můžete psát o tom, co jste dělali po shození bariery, či jak se vypořádala vaše postava s jinými problémy na larpu. Pokud pocházíte z Khorinisu, tak byste měli psát o tom, kde jste se tam narodili nebo kdy jste připluli a co tam děláte.

Příběhy nemusí být žádné složité, ale bude dobré, když si vymyslíte hezkou minulost, za kterou vás do začátku určitě odměníme. Pokud by se někdo chtěl rozepsat, meze se nekladou. Když někdo hru nehrál a neví, jak by příběh situoval, nevadí. Vymyslete si krátký všeobecný příběh, nebo jen představte svoji postavu. Také si vymyslete jméno postavy, které budete využívat i ve hře. Pro registraci je nutné mít v historii alespoň 300 znaků, jinak vás to dále nepustí.

Dále bychom byli rádi, kdybyste sepsali, jaké má vaše postava cíle a co máte za představu, že bude dělat. Stačí alespoň lehce naznačit, kterým směrem byste chtěli, aby se vaše postava ubírala. Kromě toho můžete postavě vymyslet různá tajemství, s kterými se pak může herně pracovat. Tyto doplňkové informace jsou dobrovolné, ale pomůžou nám a vám lépe pochopit vaši postavu.

Inspiraci historie můžete načerpat – zde